Meta:Geri döndürücüler

  From Miraheze Meta, Miraheze's central coordination wiki
  This page is a translated version of the page Meta:Rollbackers and the translation is 100% complete.
  Geri döndürücüler
  Geri alma araçları, belirli bir sayfayı düzenleyen son kullanıcı tarafından yapılan tüm düzenlemeleri hızla geri alabilir.

  Geri Döndürücü, belirli bir sayfayı düzenleyen son kullanıcının düzenlemelerini hızlı bir şekilde geri alma yeteneğine sahiptir. Bu özellikle vandalizm ve istenmeyen e-postaları geri döndürmek için yararlıdır. Geri alma yapmayanlar, sözde geri alma yetenekleri için Twinkle'ı da kullanabilir.

  Herkes vandalizmi geriye alabilir mi?

  Herkes vandalizmi geri alabilir, ancak bunu tamamlamak için birkaç tıklama gerekir. Geri alma haklarına sahip kullanıcılar, sürüm farklılıkları listesi sayfasındaki, kullanıcı katkıları sayfasındaki ve son değişiklikler sayfasındaki geri alma özelliğini kullanarak tek bir kullanıcı tarafından yapılan tüm düzenlemeleri doğrudan geri alabilir.

  Yöneticilerin de bile geri alma hakkı vardır, bu nedenle yeniden yetkilendirme başvurusunda bulunmaları gerekmez (yinelenen izinler ayrıca bağlantı ilerlemesini yavaşlatabilir). Geri alma hakkı, esasen yönetici olmayan kullanıcıların vandalizmle etkili bir şekilde başa çıkmasına yardımcı olan bir araçtır.

  Randevu ve İptal

  Geri alma görevlileri, yöneticilerin takdirine bağlı olarak atanır. Kullanıcılar bu hakkı Yöneticiler duyuru panosu üzerinden talep edebilir. Geri alma yapanların hakları, bir yöneticinin takdirine bağlı olarak iptal edilebilir.

  Kullanıcıların geri alma işlemine atanması veya hakkının iptal edilmesi için yerine getirmesi gereken bir kriter listesi yoktur. Her yöneticinin bir geri alma bayrağını atamak veya iptal etmek için kendi kriterleri vardır, ancak hak doğru kullanılırsa iptal nadirdir.

  Kullanım

  Geri alma, öncelikle spam ve vandalizmle mücadele etmek için kullanılır. Geri alma araçları, sayfada belirli bir kullanıcı tarafından yapılan tüm düzenlemeleri hızla geri alabilir. Sayfaların en son revizyonunda "Geri Al" tuşuyla yapılan tüm düzenlemeleri geri alır.

  Bir sayfaya en son katkıda bulunan kişinin düzenlemelerini yalnızca onlar tarafından yapılmayan son revizyona geri alabileceğinizi unutmayın. Birden çok editör tarafından yapılan birden çok düzeltmeyi geri almak isterseniz, bunu manuel olarak yapmanız gerekecektir.

  Geri döndürücülerin listesi

  Ayrıca bakınız