Meta:Sel bayrağı

From Miraheze Meta, Miraheze's central coordination wiki
This page is a translated version of the page Meta:Flood flag and the translation is 92% complete.
Outdated translations are marked like this.

Bazen sözde bot bayrağı olarak adlandırılan ve SonDeğişiklikler taşmasını önlemek için tasarlanmış Taşkın bayrağı, Yöneticiler tarafından ikisinden birini sağlayabilecek geçici bir kullanıcı grubudur: Tartışmalı olmayan veya olması muhtemel, tekrarlayan bir temelde toplu düzenleme veya günlük eylemleri kendileri ve işlemleri gerçekleştirirken Daha az yaygın olmakla birlikte, Kâhyalar ve Küresel Hizmetli dahil olmak üzere küresel hizmetliler, herhangi bir müdahale olmaksızın flood bir Meta yöneticisi işaretini hesaplarına ekleyip kaldırabilirler. Yönetici takdiri, hem taşma bayrağının eklendiği uzunluk veya şekli hem de taşma bayrağının eklenme nedenleri için geçerlidir.

Aşağıda, verme nedeni/nedenleri, eklemenin yapılma şekli ve flood etiketinin süresi açısından önerilen en iyi uygulamaların tümü olmasa da bazıları yer almaktadır.

flood bayrağını kullanmak için yaygın olarak kabul edilen nedenler

  • Meta'nın genel olarak kabul edilen silme nedenleri uyarınca sayfaların tekrar tekrar silinmesi, sayfaların silinmesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere yalnızca spam hesaplar, kullanılmayan ve/veya mantıksız yönlendirmeler, kullanılmayan veya yinelenen dosyalar veya şablonlar ve diğerleri tarafından eklenen;
  • Birçok açık proxy engelleme veya menzil engelleme;
  • Yalnızca spam hesaplarını engelleme (genellikle "spambot" olarak anılır);
  • Çeviri uzantısı ile ilgili toplu çeviriler veya yönetim;
  • Toplu SonDeğişiklikler veya yeni sayfalar devriye;
  • Diğer yöneticilerin takdirine bağlı olarak belirlenen diğer kullanımlar, ilke olarak, diğer yöneticilerin geçmiş emsalleri, sağduyu ve iyi muhakeme etmektedir.

flood bayrağını eklemek için kabul edilemez nedenler

Kabul edilemez kullanımlar arasında, bir yönetici görevi olup olmadığına bakılmaksızın, herhangi bir tartışmalı eylemin meşru gözetimini atlatmaya çalışmak yer alır.

== Geçici flood bayrağı veya bot bayrağı == flood bayrağı, bürokratlar Aksi takdirde geçici bir bot bayrağı talep edecek olan yöneticiler, taşma hakkını kullanarak kendilerini işaretleyebilirler.

Kalıcı bir bot bayrağı verilmesi gereken durumlar aynı kalır; yönetici, normal bir şekilde ikincil bir hesap oluşturmalı ve bir bot bayrağı talep etmelidir. Bu taşma bayrağıyla yalnızca geçici bot bayrakları değiştirilir.

flood bayrağının süresi

flood bayrağı genellikle 1-3 saat arası süreler için verilir, ancak 24 saate kadar da verilebilir yanı sıra geçerli bir kullanım durumu ile. Ek olarak, tipik istisnai nadir durumlarda, biraz daha uzun süreler için verilebilir. Süre açısından iyi muhakeme ve takdir yetkisi geçerlidir.

flood bayrağının verilme şekli

Tipik olarak, flood bayrağı iki yoldan biriyle geçici olarak eklenir:

  1. İşareti belirtmeden ekleme bir süre, bayrak için açık bir neden açıklama, ardından görev(ler) bittiğinde bayrağı kaldırma; veya,
  2. Belirlenmiş bir geçici süre için bayrak ekleme, bayrak için açık bir neden açıklama.

"Eski" durumunda, herhangi bir yönetici kendi takdirine bağlı olarak ya (a) yöneticiye bittiğinde bayrağı kaldırmasını hatırlatabilir ya da (b) unutulmuş gibi görünüyorsa bayrağı kaldırabilir.

flood bayrağı için [[[Special:MyLanguage/Meta:Administrators|yöneticiler]] olmayan tarafından yapılan istekler

Meta'daki herhangi bir güvenilir kullanıcı, özellikle de en azından Otomatik onaylanmış kullanıcı olanlar, toplu ölçekte yapıcı düzenlemeler veya günlük eylemleri gerçekleştirmek, Meta:Yönetici duyuru panosu'da işaret isteyebilir. Ek olarak, herhangi bir yönetici bayrağı sanki istenmiş gibi aynı temelde verebilir.

Ayrıca bkz.

  • Meta Bots, Meta'daki kalıcı veya yarı kalıcı bot hesaplarıyla ilgili bir dokümantasyon sayfası
  • Special:ListUsers/flood, otomatik olarak oluşturulmuş özel bir sayfa şu anda atanmış taşkın bayrağı