Meta:Otomatik onaylı kullanıcılar

From Miraheze Meta, Miraheze's central coordination wiki
This page is a translated version of the page Meta:Autoconfirmed users and the translation is 100% complete.
Shortcut:
Meta:AU
Otomatik onaylı kullanıcılar
Meta-Wiki'de otomatik olarak onaylanan kullanıcı grubu hakkında bilgi.

Meta'daki bazı işlemler, belirli sayıda gün önce oluşturulmuş ve belirli sayıda düzenleme yapmış kullanıcı hesaplarıyla sınırlıdır. Bu gereksinimleri karşılayan kullanıcılar, 'autoconfirmed' sözde grubunun bir parçası olarak kabul edilir. Otomatik onay durumu koşulları, bir kullanıcı kısıtlanmış bir eylem gerçekleştirmeyi her denediğinde kontrol edilir; karşılanırsa, MediaWiki yazılımı tarafından otomatik olarak izin verilir. Otomatik onay durumu için kesin gereksinimler koşullara göre değişse de, dört günden eski ve en az 10 düzenleme yapmış (silinenler dahil) çoğu Meta kullanıcı hesabı otomatik onaylı olarak kabul edilir.

Genel

Otomatik olarak onaylanan veya onaylanan kullanıcılar sayfaları taşıyabilir ve yarı korumalı sayfaları düzenleyebilir. Otomatik olarak onaylanan kullanıcıların artık çoğu etkinlik için bir CAPTCHA girmesi gerekmiyor. Ayrıca kötüye kullanım filtresi, otomatik olarak onaylanan editörleri artık etkilemeyecek bir dizi uyarı ayarına sahiptir.

Bazı durumlarda hesapların hemen onaylattırılması yerine mutat onay süresinden muaf tutulması gerekmektedir. 'confirmed' grubu, 'autoconfirmed' sözde grubuyla hemen hemen aynı hakları içerir, ancak gerektiğinde yöneticiler tarafından verilebilir. Aynı yetenekleri ve hatta daha fazlasını sağladığından, zaten otomatik olarak onaylanmış bir hesaba onaylanan hakkı vermek gereksizdir.

Notlar

Ayrıca bkz.