Meta:Hizmetliler

From Miraheze Meta, Miraheze's central coordination wiki
This page is a translated version of the page Meta:Administrators and the translation is 100% complete.
Shortcut:
Meta:Admins
Meta:Admin
Hizmetliler
Bu sayfa, Meta-Wiki hizmetlileri (sysop) hakkında bilgi sağlar ve Hizmetli hakkında politikalar ve bilgiler barındırmaktadır.

Meta Hizmetlileri, Meta üzerinde belirli eylemleri (silme, taşıma, koruma, temizleme, Geri alma vb. yapma) işlemlerini gerçekleştirmek için teknik beceri verilen kullanıcılardır. Görevleri temel olarak Meta kullanıcılarına ve topluluğa yardım etmenin yanı sıra onu vandalizmden korumak ve yerel politikalara saygı gösterilmesini sağlamaktır.

Başvuru

Kullanıcılar bu sayfa üzerinde bir talepte kendilerini bulunarak başka birini aday gösterebilir veya kendilerini aday gösterebilirler. Adaylık kabul edildiğinde (başkası tarafından aday gösterildiyse, aksi takdirde talebin gönderilmesi derhal kabul edilir), talep en az yedi (7) gün boyunca açık kalmalıdır. Bu süre zarfında Topluluktan herhangi biri bir adayın talebini  Support'leyebilir,  Neutral (tarafsız) veya  Oppose (karşı) koyabilir.

Bir talep, %70 destek oranına ulaştıktan sonra bir bürokrat tarafından kapatıldığı zaman başarılı olarak başvuru kabul edilecektir.

İptal

Aşağıdaki durumlar olursa hizmetli, hizmetli haklarını kaybeder:

  • kullanıcıya karşı bir güvensizlik talebi açılırsa ve destek oranı %50'den fazlaysa,
  • Kullanıcı Meta-Wiki'de 3 ay boyunca hizmetli araçlarını (silme, koruma taşıma, geri alma) gibi işlemler yapmazsa yetkisi alınmaktadır.

Yeniden ekleme

Yukarıdaki atama kriterlerine göre yeniden atanma dışında yeniden ekleme için herhangi bir madde şuanda bulunmamaktadır.

Hizmetlilerin listesi

  • Son güncellenen: 2023-08-24
  • Hizmetlilerin toplam sayısı: 3
+/- Kullanıcı adı Bildiği diller Diğer hakları IRC (Libera Chat)'teki kullanıcı adı
Agent Isai en-N, es-N, fr-3 Agent
Void en-N, es-2 steward, system administrator Voidwalker
Zppix en-N wiki creator Zppix

Geçmiş/Şimdiki Hizmetlilerin zaman Çizelgesi

The following is a chart of administrators/tr.
User:Universal OmegaUser:Agent IsaiUser:DmehusUser:MrJaroslavikUser:ExamknowUser:ZppixUser:RhinosF1User:開拓者User:MacFan4000User:VoidUser:LabsterUser:TheTVFanUser:ReviUser:Reception123User:QuimGilUser:NDKillaUser:SouthparkfanUser:John


Ayrıca bakınız