Meta:Administratorzy

From Miraheze Meta, Miraheze's central coordination wiki
This page is a translated version of the page Meta:Administrators and the translation is 100% complete.
Shortcut:
Meta:Admins
Meta:Admin
Administratorzy
Ta strona zawiera informacje na temat grupy administrayorów na Meta-Wiki (sysop), i określa odpowiednie zasady i wytyczne.

Administratorzy Meta-Wiki są to użytkownicy, którzy otrzymali techniczną możliwość wykonywania pewnych działań na Meta (niektóre z nich obejmują usuwanie/usuwanie stron, ochronę/odblokowywanie stron oraz blokowanie/odblokowywanie użytkowników). Ich rolą jest głównie pomoc użytkownikom Mety i społeczności, jak również utrzymanie i ochrona jej przed wandalizmem oraz upewnianie się, że lokalne zasady są przestrzegane.

Nominacja

Użytkownicy mogą być nominowani lub nominować siebie poprzez umieszczenie prośby na Meta:Requests for permissions. Kiedy nominacja jest zaakceptowana (jeśli nominuje ktoś inny, w przeciwnym razie złożenie wniosku jest natychmiastową akceptacją), wniosek musi pozostać otwarty przez co najmniej siedem (7) dni. Podczas tego okresu każdy z członków społeczności może  Support,  Neutral lub  Oppose wniosku kandydata.

Zgłoszenie zostaje zamknięte jako przyjęte po podjęciu decyzji przez Biurokratę po otrzymaniu minimum 70% poparcia ze strony innych członków społeczności.

Utrata uprawnień

Administrator może stracić swoje uprawnienia, jeśli:

  • wniosek o nieufność jest otwarty przeciwko użytkownikowi i ma więcej niż 50% głosów za.
  • użytkownik jest nieaktywny w społeczności przez okres 6 miesięcy.

użytkownik nie dokonał żadnych czynności w rejestrze zdarzeń czy też edycji wymagających zestawu narzędzi administratorskich przez okres trzech (3) miesięcy (na Meta Wiki).

Ponowne uzyskiwanie uprawnień

Nie ma konkretnych wytycznych ani zasad dotyczących czasu, po którym administrator który utracił uprawnienia może je odzyskać.

Lista administratorów

  • Ostatnia aktualizacja: 2023-08-24
  • Łączna liczba administratorów 3
+/- Nazwa użytkownika Umiejętności językowe Inne uprawnienia Nick na IRC
Agent Isai en-N, es-N, fr-3 Agent
Void en-N, es-2 steward, system administrator Voidwalker
Zppix en-N wiki creator Zppix

Wykres

The following is a chart of administrators/pl.
User:Universal OmegaUser:Agent IsaiUser:DmehusUser:MrJaroslavikUser:ExamknowUser:ZppixUser:RhinosF1User:開拓者User:MacFan4000User:VoidUser:LabsterUser:TheTVFanUser:ReviUser:Reception123User:QuimGilUser:NDKillaUser:SouthparkfanUser:John


Zobacz też