Vandalizmle Mücadele Ekibi

  From Miraheze Meta, Miraheze's central coordination wiki
  This page is a translated version of the page Counter Vandalism Team and the translation is 100% complete.
  OOjs UI icon restore-invert.svgVandalizmle Mücadele Ekibi

  Shortcut:
  CVT

  Miraheze'nin Vandalizme Karşı Ekibi ("CVT"), spam ve vandalizmi temizlemeye ve mümkün olduğunda önlemeye kendini adamış bir grup gönüllü kullanıcıdır. Vandalizm Karşıtı Ekibi, tüm vikilerde spam ve vandalizmle mücadelede kullanıcılara ve topluluklara yardımcı olur. Herhangi bir kullanıcı, vandalizmi tersine çevirerek ve rolünü oynayarak mümkün olduğunda vandalizmle mücadelede yardımcı olabilirken, resmi ekip şu anda Kâhyalar, Küresel Hizmetliler ve Küresel Geri Alıcılar tarafından oluşmaktadır.

  Görevliler özel vikileri okumak için küresel erişimin yanı sıra Denetçi ve Gözetmen araçlarına ve ayrıca MediaWiki arayüzünün tüm bölümlerine erişime sahipken, Küresel Hizmetlileri ve Küresel Geri Alıcılar özel vikileri okuma, Denetçi veya Gözetmen'e erişim yeteneğine sahip değildir ve sırasıyla yalnızca genel olarak yerel yöneticiler ve geri alma görevlileri tarafından kullanılabilen araçlara erişime sahiptir.

  Kilitleme veya engelleme gibi bir VKT üyesi tarafından gerçekleştirilen herhangi bir işlemle ilgili bir sorununuz varsa veya VKT yardımı talep etmek istiyorsanız, cvt(at)miraheze.org (Küresel Hizmetli ve Kâhya tarafından alınmaktadır.) e-mailine posta gönderebilir veya talepte bulunabilirsiniz. bir Kâhya veya Küresel Geri Alıcılar'ın yardımcı olabileceği Kâhya duyuru panosu üzerinde yardım da alabilirsiniz.

  Hareket günlüğü

  VKT üyesinin eylemlerinin bir listesi vktviki'de bulunmaktadır. Sayfa, beyaz listede olan ve tüm kullanıcılar tarafından görülebilir.

  Vazgeçmek

  Yerel topluluk mutabakatı varsa, bir vikide Küresel Hizmetli müdahalesi için vazgeçme talebinde bulunabilir. Yerel tartışma sona erdiğinde Kâhyalar ve Kâhya duyuru panosu aracılığıyla bilgilendirilmelidir, böylece yerel mutabakatı değerlendirebilir ve viki tarafından talep edilen gerekli değişikliği gerçekleştirebilirler. Kâhya veya Küresel Geri Alıcılar müdahalesini devre dışı bırakmak mümkün değildir. Küresel Geri Alıcılar tarafından gerçekleştirilen bir işlemle ilgili bir sorununuz varsa, lütfen kâhyalarla iletişime geçin.

  Üyeler

  Kâhyalar

  • Kâhyaların küresel izinlerinin listesine bakmak için bu sayfaya bakın.
  • Kâhyaların listesi için bu sayfaya bakın.

  Küresel hizmetlileri

  • Küresel Hizmetliler'in küresel izinlerinin bir listesi için bu sayfaya bakın
  • Küresel Hizmetlilerin listesi için bu sayfaya bakın.

  Küresel Geri Alıcılar

  • Küresel Geri alıcılar'ın küresel izinlerinin bir listesi için bu sayfa'ya bakın.
  • Küresel Geri Almaların listesi için bu sayfaya bakın

  Ayrıca bakınız

  • Kâhyalar - Kâhyaların belirli izinleri ve kapsamı hakkında daha fazla bilgi almak için
  • Küresel Hizmetliler - Küresel Hizmetliler'in belirli izinleri ve kapsamı hakkında daha fazlasını okumak için
  • Küresel Geri Alıcılar - Küresel Geri Alıcılar'ın belirli izinleri ve kapsamı hakkında daha fazlasını okumak için